czwartek, 6 lipca 2017

Rywalki


„Rywalki” autorki Kiery Cass to książka określana mianem młodzieżowej i sądzę, że ja już za bardzo aż tak tą młodzieżą nie jestem, a zachwyciła mnie, naprawdę!Pochłonęła mnie ta książka bez reszty, gdy zabrałam się za czytanie to nie mogłam się oderwać.

„Rywalki” to pierwsza część całej historii, jestem w trakcie czytanie drugiej i na pewno przeczytam całą resztę!

W Illei młody król ogłosił Eliminacje na wybór żony dla siebie, z całego państwa wybrał 35 kandydatek, w tym Americę, dziewczynę piątej klasy.
Klasa oznacza tu zamożność rodziny, jedynka to rodzina królewska, dwójka to wysoko ustawieni i bogaci ludzie, a czym numerek klasy jest wyższy tym rodzina znajduje się w gorszej sytuacji materialnej.

Główną bohaterkę, młodą Americe do udziału w konkursie namówiła mama, a przede wszystkim chłopak, który jest w rodzinie o klasie niższej niż dziewczyna więc jej nie wypada go poślubić, mimo wszystko jest w nim bardzo zakochana i potajemnie się spotykają.
Po zgłoszeniu dziewczynie udaje się dostać do Eliminacji i tak zaczyna się jej przygoda w pałacu, gdzie ma swoje własne pokojówki, może się najeść do syta i ma mnóstwo pięknych sukienek.
„Rywalki” to część, która opisuje wybór kandydatek i ich wspólne życie obok rodziny królewskiej, zaprzyjaźniają się i spędzają ze sobą każdy dzień. Pod koniec zostaje ich tylko kilka i zaczyna się następna część „Elita”.

Jestem zauroczona tą książką, czytałam ją w takim szybkim tempie, z taką lekkością. Nie mogłam się oderwać, i gdy ją odłożyłam za kilka minut wracałam już z powrotem, by dowiedzieć się co będzie dalej.
Autorka stworzyła ciekawą historię, od samego początku nie jest nudno, a książka przenosi nas w świat rodziny królewskiej, czytając możemy poczuć się jak księżniczki, gdy pokojówki wykonują swoją pracę - szyjąc piękne suknie, przygotowując do spania, do wyjścia, upinają włosy i robią makijaż.

Poprzez to, że historia jest rozłożona na kilka części możemy poznać dokładnie los dziewczyn i przebieg Eliminacji. Każda z dziewczyn jest dokładnie przedstawiona czytelnikowi. Nie ma narzuconego szybkiego tempa, wszystko dzieje się powoli co pozwala nam jeszcze bardziej zagłębić się w los bohaterów.

Główną bohaterką jest America, jako prosta dziewczyna piątej klasy nie ma luksusów w domu i żyje w biedzie. W książce śledzimy jej poczynania w pałacu. Gdzie przeżywa piękne chwile, ale również i te smutne.

Czytając możemy zadać sobie wiele pytań, czy America zachowa swoje wartości moralne? Czy uda jej się zostać księżniczką? Jak potoczą się jej dalsze losy, dziewczyny pochodzącej z piątej klasy, przebywającej wśród dziewcząt wyższych klas?

Ja już nie mogę się doczekać przeczytania kolejnych części, na pewno pojawią się kolejne recenzje.

Serdecznie polecam 😊

1 komentarz:

  1. Dużo słyszałam o tej książce, ale chyba mnie jakoś do niej nie ciągnie. :D

    OdpowiedzUsuń