niedziela, 2 lipca 2017

Wszyscy mamy tajemnice


Czy można żyć wiele lat bez kontaktu z bliskimi? Czy można żywić do kogoś urazę przez ponad 15 lat? Myron Bolitar jest doskonałym przykładem, że można. Pokłócił on się z bratem wiele lat wcześniej, co sprawiło, że Brad wyjechał, podróżował i nie utrzymywał kontaktów z Myronem. 
Cała historia zaczyna się od pewnego komentarza „Nie jego” pozostawionego pod zdjęciem Suzze, Myron będąc jej agentem i przyjacielem pomaga jej rozwikłać zagadkę osoby kryjącej się pod tym wpisem. Mąż Suzze – Lex – znika i Myron próbuje się z nim skontaktować. 

Jak się potem okazało pod tym tajemniczym komentarzem kryło się znaczenie więcej zagadek. Po tym jak Myron w klubie zauważa swoją szwagierkę Kitty postanawia odszukać swojego brata. Główny bohater wraz z Winem swoim przyjacielem zaczynają działać. Dużo ryzykują, by to wszystko rozwiązać. Pojawia się wiele ciekawych akcji, w książce dużo się dzieję, a Panowie gwarantują nam przyjemne czytanie, bez cienia nudy. 

Myślę, że autor poprzez tą książkę chciał nam może pokazać, że nie warto tracić życia na kłótnie. Czasami zdarza się, że poniosą nas nerwy i w takiej sytuacji rzucamy słowami bez zastanowienia, w wielu przypadkach ranimy naszych bliskich, a potem tego żałujemy. W przypadku Myrona jego bezpodstawne zarzuty i złość doprowadziły do tego, że brat wyjechał i nie chciał go widzieć. Przez 15 lat żył bez żadnej wieści, wyłącznie wspominając miłe chwile z dzieciństwa z Bradem. Nawet nie wiedział, że ma bratanka. Na koniec wychodzą złe wieści, a Myron żałuje tego co zrobił przed wieloma laty. 

Książkę czyta się bardzo przyjemnie, nie ma może zaskakujących zwrotów akcji, ale jako całość jest naprawdę spójna i wszystko idealnie się ze sobą łączy. Myślę, że od początku do końca pozostaje w takim samym charakterze, z jednej strony to źle, gdyż nie czujemy jakieś zaskoczenia, lecz z drugiej nie musimy ubolewać nad długim, czasami niestety nudnym wstępem. Wszystko jest płynne. 
Jest to moja trzecia książka tego autora i nie zawiodłam się, jest równie dobra jak dwie pozostałe. 

Myślę, że warto sięgnąć i przeczytać „Wszyscy mamy tajemnice”. Polecam 😊

Życie mamy tylko jedno, więc czy warto tracić czas na kłótnie? 

4 komentarze:

 1. Czytałam dwie książki tego autora i obydwie były fantastyczne. W najbliższym czasie planuję sięgnąć po kolejną i być może zdecyduję się właśnie na tę:)
  Pozdrawiam http://oksiazko.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiadają mi książki tego autora, z przyjemnością po nie sięgam, po dawkę dobrej rozrywki. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubie Cobena, takze na pewno przyjrze sie blitzen tej ksiazce! ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię tego autora, ale tej książki nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń