poniedziałek, 10 lipca 2017

Elita


,,Elita'' Kiery Cass to kolejna część histori młodej Americi. 

W poprzednim wpisie pisałam o pierwszej części i byłam nią zachwycona, wspominałam, że na pewno pojawią się u mnie dalsze części. Jakie są moje odczucia, czy nadal jestem tak zachwycona, czy może wręcz przeciwnie?
Odpowiem Wam, że nie zawiodłam się ani trochę, czytało mi się tą część równie dobrze. Bałam się, że mój zachwyt opadnie, a autorka po pierwszej części nie sprosta już moim oczekiwaniom, na szczęście nic takiego nie miało miejsca. 

,,Elita'' przedstawia losy młodych dziewczyn podczas eliminacji, w momencie w którym zostało ich zaledwie kilka. Rywalizacja wzrasta, a każda z kandydatek zbliża się do księcia Maxona. America coraz bardziej zaklimatyzowała się w pałacu, choć na początku była przekonana, że to nie jest życie dla niej. Zaczyna coś czuć do księcia. America zmaga się z trudną sytuacją, gdyż w pałacu w roli gwardzisty pojawia się jej pierwsza wielka miłość i jego pozycja wzrasta, nie jest juz szóstka. Uczucia dziewczyny do niego odżyły, jest w rozterce i nie wie, który z nich jest jej bliższy, Maxon, czy może Aspen. 
Z czasem książę zaczyna zachowywać się dziwnie i America nie jest pewna jego uczuć. Na dodatek w pałacu dzieją się złe rzeczy, a dziewczyna przestaje być lubiana przez króla.

Czy America poradzi sobie z przeciwnościami losu, który z wybrańców stanie się jej bliższy, którego wybierze? 
To i dużo innych odpowiedzi już w następnych częściach, które na pewno pojawią się na blogu. 

2 komentarze:

  1. Również zakochałam się w pierwszej części. "Elita" czeka na swoją kolej spokojnie na półce, haha :D Mam zamiar przeczytać ją jeszcze w wakacje. Mam nadzieję, że jest tak dobra jak piszesz :D

    https://karolina-czyta.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń