wtorek, 9 maja 2017

Za zamkniętymi drzwiami
Dzień dobry wszystkim czytelnikom!

'Za zamkniętymi drzwiami' - B.A. Paris 

Na zdjęciu umieściłam tabletki oraz klucz, które odzwierciedlają tematykę książki. 


Grace jest szczęśliwą kobietą kiedy zwrócił na nią uwagę bardzo przystojny mężczyzna o imieniu Jack. Zakochuje się i wyobraża sobie jak cudowne będzie jej życie, gdy poślubi swojego ukochanego. Jack jest dzentelmenem, bardzo dobrze traktuje swoją wybrankę. Grace ma siostrę Mille z zespołem downa, lecz ona również utrzymuje dobre kontakty z ukochanym siostry. Przyszły mąż Grace sprawia bardzo pozytywne wrażenie na wszystkich. 
Zakochani snują razem plany na przyszłość, rozmawiają jak będzie wyglądał ich wspólny dom. 
Podczas ślubu Millie przeżywa niefortunny wypadek i trafia do szpitala, ślub jednak się odbywa.
Jako podróż poślubną wylatują do Tajlandii. 
Na miejscu cała prawda wychodzi na jaw, a mianowicie okazuje się, że Jack wcale nie kocha Grace, a jedynie jest ona jego ofiarą. Jack przyznaje, że uwielbia znęcać się nad kobietami, wyczuwać ich strach. Opowiada Grace straszną historię na temat jego rodziców. 
Świeżo 'upieczona' panna młoda doznaje szoku i nie może uwierzyć, że to prawda. Jack zaczyna ją więzić, na ich wspólnym wyjeździe zamyka ją na balkonie i zabiera na zwiedzanie miasta tylko po to, by zrobić jej zdjęcia ukazujące, że rzekomo byli na wspaniałych wakacjach. Przy każdej próbie ucieczki Grace, Jackowi udaje się zmanipulować ludźmi.
Po powrocie do ich wspólnego, nowego domu, Jack zamyka swoją żonę w pokoju. Grace podejmuje wiele prób ucieczki, niestety karą jest brak widzenia z jej siostrą Mille, która przebywa w szkole z internatem. 
Z czasem okazuje się, że to nie chodzi o Grace, a o jej siostrę i mąż, który ją więzi wyczekuje kiedy Mille sprowadzi się do nich. Główna bohaterka stara się temu zapobiec, lecz z czasem Jack przejmuje pełną kontrolę nad jej życiem. Przed przyjaciółmi musi udawać kochającą żoną i nikomu nie może zdradzić co się dzieje. 
Na szczęście książka kończy się happy end'em i z pomocą Mille, Grace uwalnia się z tego okropnego koszmaru. 

Parę słów ode mnie.. 
Książka opowiada smutną historię, Jack ma zaburzenia psychiczne. Podczas czytania utożsamiałam się z główną bohaterką i z zaciekawieniem czytałam i miałam nadzieję, że uda jej się w końcu uciec. 
Polecam przeczytanie tej niezwykłej historii więzionej kobiety. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz