wtorek, 2 stycznia 2018

Zapowiedzi książkowe stycznia


Cześć Wam w drugim dniu nowego roku, na dobre rozpoczęcie wrzucam dla Was zapowiedzi książkowe na styczeń, może ktoś z Was skorzysta :)
Zapraszam do czytania. 


1. J.D. Robb - Uczeń i śmierć

Data premiery: 9.01.2018r. Garunek: Sensacja i kryminał

Szkolenie czyni mistrza... 

Strzały padły jeden po drugim i były celne. W ciągu kilku sekund na lodowisku w Central Parku zginęły trzy osoby: młoda łyżwiarka, lekarz i nauczyciel. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że wszyscy troje są zupełnie przypadkowymi ofiarami. 
Podczas swojej pracy w nowojorskiej policji porucznik Eve Dallas widziała wiele morderstw, ale jeszcze nigdy nie zetknęła się z tak szokującą zbrodnią. Nie ulega wątpliwości, że zabójca to dobrze wyszkolony snajper, używający taktycznego karabinu laserowego. Kiedy pociągał za spust, znajdował się daleko od lodowiska. Lista budynków, spośród których mógł wybierać strzelec wyborowy, nie ma końca, natomiast lista osób o tak szczególnych umiejętnościach wydaje się stosunkowo krótka: policjanci, wojskowi, zawodowi zabójcy. 
Dzięki pomocy męża, geniusza komputerowego i multimiliardera Roarke'a, porucznik Dallas wkrótce trafia do miejsca, skąd strzelano. Okazuje się, że zabójców jest dwóch – starszy i młody, szkolony przez mistrza, i każdy z nich realizuje swój plan. Central Park był tylko rozgrzewką. Kolejny atak snajpera wstrząsa miastem do głębi, ale to jeszcze nie koniec tych dramatycznych wydarzeń... 

2. Helen Klein Ross - Jesteś moja 

Data premiery: 11.01.2018r. Gatunek: Powieść

Lucy Wakefield jest wykształconą, dobrze zarabiającą młodą kobietą, która w akcie desperacji robi coś szokującego: zabiera niemowlę pozostawione w wózku na zakupy i wychowuje dziewczynkę jako swoje dziecko. Udaje jej się zachować tajemnicę przez ponad dwadzieścia lat – przed córką, Mią, krewnymi, współpracownikami i przyjaciółmi. Jej sekret zmienia życie wielu ludzi i wystawia na próbę nasze rozumienie istoty macierzyństwa.

3. Sarah Pinborough - 13 minut

Data premiery: 16.01.2018r. Gatunek: Sensacja i kryminał

Byłam martwa przez 13 minut... teraz chcę wiedzieć, dlaczego. 

Nie pamiętam, jak trafiłam do lodowatej rzeki, ale wiem jedno: to nie był wypadek. Podobno przyjaciół trzeba mieć blisko siebie, a wrogów jeszcze bliżej, ale czasem trudno ich rozróżnić. Moje przyjaciółki mnie kochają. Wiem to. Co nie znaczy, że nie chciały mnie zabić. 

4. Sandra Nowaczyk - Fake it Data premiery: 17.01.2018r. Gatunek: Dla młodzieży

Czy poznałaś kiedyś kogoś takiego, kto wydawał się odbiciem twojej duszy? Kogoś, z kim rozumiesz się bez słów i z kim każda chwila nabiera milionów znaczeń? Bez kogo życie stanie się całkiem puste?
Sparks postanawia skończyć ze sobą. Jej analityczny umysł nie widzi innego rozwiązania... Życie straciło dla niej sens, gdy wiele lat temu zniknęła jej mama. Wszystko już zaplanowane – do zrobienia zostało już tylko jedno. Idzie w miejsce gdzie będzie mogła bezlitośnie wyszydzić i zdemaskować to, czego nie da się racjonalnie wytłumaczyć: intuicję, zdolność przewidywania, uczucia. 
Nie wie jednego: że spotka tam kogoś, kto rzuci jej wyzwanie.


5. Jolene Hart - Eat Pretty Every Day. Rób codziennie jedną rzecz, która doda ci blasku


Data premiery: 17.01.2018r. Gatunek: Poradniki 

Dbanie o piękno i zdrowie jeszcze nigdy nie było tak przyjemne!
Przekonaj się na własnej skórze, jak bazylia, mięta i pietruszka potrafią rozświetlić cerę. Jedz gruszki ze skórką, a pozbędziesz się toksyn i zyskasz talię osy. Na początku dnia zamiast espresso dodaj sobie energii, jedząc świeże awokado lub garść orzechów, a wieczorem zrelaksuj się, przegryzając pistacje i figi. 
Eat Pretty to nowy, rewolucyjny sposób na piękno, zdrowie i szczęście. 
Nie szukaj daleko – wszystko, czego potrzebujesz, prawdopodobnie masz już w domu. Nie czekaj na specjalną okazję – zacznij już dzisiaj. Podaruj sobie kilka minut każdego dnia. I przekonaj się, jak bardzo "piękne jedzenie" może zmienić twoje życie. 
Bądź najpiękniejszą wersją siebie.

Ode mnie to tyle, którą z tych pozycji chętnie przeczytalibyście w tym miesiącu? :)

4 komentarze:

 1. Mam jeszcze sporo książek do przeczytania, więc na razie nie planuje zakupów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe książki jak tak czytam i choć mam jeszcze swoich w domu sporo do przeczytania to może i się pokuszę o jakąś by przygarnąć ją do siebie do domku :)
  pozdrawiam
  http://ni3bi3ska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Niektóre fajne może przeczytam zobaczymy.
  Pozdrawiam Eve
  ZAPRASZAM
  https://eve-hair.blogspot.com/2018/01/kokos-czyli-pynne-zoto.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Będę polować na tę ostatnią pozycję tym bardziej, że mam teraz w sobie mocne postanowienie zdrowego odżywiania! Może książka jeszcze bardziej mnie zmotywuje :)

  OdpowiedzUsuń